Każda kobieta ceniąca sobie elegancję oraz klasę powinna mieć w swojej szafie przynajmniej jedną parę butów na obcasie. Dlaczego? Mówiąc krótko i prosto, każda z nas wygląda w nich atrakcyjnie. Jest to ważne, szczególnie w czasach, gdy większość osób zwraca uwagę na wygląd. Jak Cię widzą, tak Cię piszą – to powiedzenie ma odzwierciedlenie w życiu.

Nawet jeśli na co dzień nie do końca interesujesz się trendami obecnymi w modzie, to jednak musisz wiedzieć, że korzyści płynących z noszenia butów na wysokim obcasie jest sporo. Zobacz jak trafnie dobrać eleganckie buty APIA, by prezentować się klasowo i niepowtarzalnie.

Jakie argumenty przemawiają za kupnem butów na szpilce?

Przede wszystkim wizualnie poprawiają wygląd naszej sylwetki. Dzięki obuwiu na szpilce nasze nogi optycznie się wydłużają, noszenie wysokich obcasów pobudza do pracy sporo partii mięśni. Dodatkowo ubrana w ten sposób przekazujesz otoczeni, że znasz swoją wartość i jesteś pewna siebie. Tylko kobieta sukcesu potrafi dbać o odpowiednią prezencję.

Jak dobrać wygodne buty na obcasie – do wzrostu i sylwetki

Buty nie dzielą się na lepsze i gorsze, jednak należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Obuwie na obcasie doda Ci wzrostu, dlatego też jego wysokość to pierwsza rzecz, jaką należy wziąć pod uwagę. Przyjmuje się, że kobiety powinny być nieco mniejsze od mężczyzn. Jeśli jesteś niska, to śmiało możesz wybrać wysokie szpilki, czy też buty na platformie. Szeroką ofertę znajdziesz w dziale czółenka na obcasie w sklepie APIA.

APIA buty
APIA buty

Uzależnij wysokość obcasa od przeznaczenia buta!

Podstawową zasadą jest czas użytkowania buta, tzn. im dłużej będzie on na Twojej stopie, tym niższy obcas powinnaś mieć. Wysokie szpilki to te sięgające 10-11 centymetrów, a także słupki. Będą idealne w czasie uroczystości, ważnych spotkań oraz randek. Z powodzeniem możesz także zdecydować się na te około 9-centymetrowe. Alternatyw jest wiele.  Do wyboru mamy różne modele oraz kolory.

 

Jeśli wolisz buty na słupku, typowe czółenka to także znajdziesz coś dla siebie. Łączą one w sobie zalety szpilek z wygodnymi butami. Są także mniejszym obciążeniem dla stopy. Dodatkowo posiadają ochronę dla pięty przed nieprzyjaznym położeniem.

Natomiast w upały warto, aby w Twojej szafie znalazły się wygodne sandały na obcasie, które sprawdzą się idealnie do letnich sukienek. Nadadzą każdej z nich niesamowitej lekkości. Pamiętaj, że bez względu na to, jaką wysokość obcasa wybierzesz, musisz przede wszystkim zwrócić uwagę, na swój komfort.