Halloween już całkiem niedługo. I choć tego święta nie obchodzimy, to w tym roku postanowiliśmy udekorować nasz dom i ogródek, ze względu na Julię, która uwielbia tego typu dodatki. Tak więc, dziś będzie mini poradnik jak wykonać dynię na Halloween.

Nie wiem jak to wygląda u Was, ale u mnie na mej wsi dzieci z rodzicami chodzą w Halloween i zbierają słodycze. Przyznam się bez bicia, że odkąd tu mieszkamy (czyli 4lata), to nie mieliśmy okazji na nie natrafić. Raz nawet kupiliśmy słodycze i byliśmy przygotowani, ale pech chciał, że musieliśmy wyjść z domu. Także, dzieci nie przyjęliśmy, a słodycze musieliśmy zjeść sami. Jednak w tym roku mamy nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie i tym razem pobawimy się z dzieciakami. Także przygotowujemy się już powoli z dekoracjami.

Jak więc wykonać dynię na Halloween?

Oczywiście potrzebujemy dużą dynię, nożyk do wycinania, łyżeczkę do wydrążenia i mazak. Zaczynamy od wycięcia w dyni kapturka, który będzie przykryciem dla świeczek. Wycinamy trzymając nóż bardziej pod kątem. Nie pionowo, gdyż wtedy na pewno odetniemy część w ten sposób, że będzie można bez problemu dynię przykryć z powrotem.

Następnie wydrążamy pestki i miąższ łyżką. Pestki możemy wysuszyć i zjeść a z reszty zrobić na przykład zupę dyniową. Gdy mamy już przygotowaną dynie q ten sposób to przychodzi czas na narysowanie mazakiem miejsca, gdzie będą oczy, nos i buzia. Robiliśmy to razem z Julia także nasza dynia, oprócz wyżej wymienionych, posiada także wąsy i różne “szramy” przez co robi się jeszcze bardziej upiorna ;).

Teraz czas na wycięcie zaznaczeń nożykiem. Tutaj przejął inicjatywę tata, choć trochę narzekał, że ma utrudnione zadanie poprzez ilość różnych linii na dyni :D. Jednak mimo wszystko świetnie dał sobie rade i całość została wycięta na prawdę perfekcyjnie!

Dynia jest już tak na prawdę gotowa. Teraz wystarczy już tylko wstawić do środka odpowiednią świeczkę lub parę mniejszych podgrzewaczy. I koniec. Nasza ozdoba Halloweenowa jest już wykonana i możemy się bawić.

Przyznam się Wam, że nie spodziewałam się tak fajnego efektu. Dodatkowo pokazuje się, że sposób ma to jak wykonać dynię na Halloween jest na prawdę prosty.

A czy Wy już macie swoje dynie? Jestem ciekawa czy bierzecie udział w zabawie czy może odpuszczacie to święto?