Marzył Wam się kiedyś oryginalny ślub w plenerze? Taki, który zachwyci wszystkich gości? Jednym ze sposobów na bajeczną uroczystość ślubu oraz cudowne przyjęcie weselne jest urządzenie go w plenerze. Pogodna wiosna, długie, upalne lato i złota polska jesień stanowić mogą doskonałą oprawę weselnej imprezy. Moda na śluby i wesela plenerowe przybyła do nas z USA i w ostatnich latach ta forma uroczystości zaczęła zyskiwać coraz większe grono zwolenników. Czerwony dywan w ogrodzie, na łące lub nad jeziorem jest idealną scenerią dla uroczystości cywilnej. Z pewnością doda jej niezwykłego uroku i wagi. Jak należy go zorganizować?

Ślub w plenerze – od czego zacząć

Po pierwsze musimy uzgodnić z kierownikiem urzędu stanu cywilnego chęć zorganizowania takiego ślubu, kierownik musi wyrazić na to zgodę. Należy złożyć podanie w USC, któremu podlega miejsce ceremonii i uiścić odpowiednie opłaty. W przypadku ślubu kościelnego trudniej pominąć zasady, które zabraniają udzielania ślubu poza kościołem – jednak myślę, że znajdą się również tacy księża, którzy przystaną na naszą propozycję.

Ślub w plenerze – koszt

Koszt ślubu i przyjęcia w plenerze pod namiotem jest niestety trochę wyższy od tradycyjnego przyjęcia. Powodem jest to, że trzeba pokryć dodatkowe koszty wynajęcia namiotu i podłogi – lokale które oferują taką usługę najczęściej zapewniają też możliwość przeniesienia imprezy pod dach – w przypadku złej pogody. Ważne są też kwestie nagłośnienia i oświetlenia oprawy muzycznej. Najprościej znaleźć lokal, który usługę organizowania wesela i ślubu w plenerze ma w swojej ofercie – jednak wtedy jesteśmy zdani na gust organizatora wesela. Raczej nie zmienimy wyglądu namiotu weselnego.

Natomiast jeśli jednak chcecie taką imprezę urządzić w miejscu, które na co dzień nie organizuje takich imprez, bądź chcecie wybrać oryginalny namiot to na rynku działają profesjonalne firmy, które ustawiają przepiękne namioty, a taka firmą jest Dascompany.  Warto zapoznać się z ich ofertą. Namioty ustawione w ogrodzie są wodoodporne – nie obawiamy się więc deszczu. Poza tym posiada zamknięcie po bokach i w razie potrzeby możemy taki namiot zamknąć. Oprócz tego oczywiście pamiętajmy o wyposażeniu – stoły, krzesła. To zazwyczaj możemy już zabrać z lokalu. Resztę organizujemy już jak przy zwykłym przyjęciu.
Marzyłyście kiedyś o ślubie w plenerze?