Hulajnogi to popularny środek transportu, który zdecydowanie dobrze wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Jakie są ich rodzaje? Okazuje się, że w ofertach sklepów znajdziemy kilka, różnią się ze względu na przeznaczenie oraz sposób budowy. 

Jaką hulajnogę wybrać dla dziecka?

Hulajnogi są coraz bardziej popularnym środkiem transportu, ale również świetną formą rozrywki na świeżym powietrzu. Pozwalają na miłe spędzenie czasu z rodziną, gdyż w ofertach znajdziemy modele nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Dedykowane do każdego wieku i wzrostu. Kupując hulajnogę, należy pamiętać, że jest to sprzęt sportowy i nie wystarczy zwrócić uwagi tylko na wygląd. Trzeba zadbać również o to, by hulajnoga była wykonana solidnie z dobrej jakości materiałów. Jak wybrać najlepszą?

Podział hulajnóg ze względu na wiek użytkownika

Podział hulajnóg w zależności od wieku użytkowników prezentuje się następująco. Są tu modele dla dzieci przeznaczone dla maluchów od drugiego roku życia. Wersje dla najmłodszych posiadają trzy koła. Dzięki temu hulajnoga dla dziecka staje się zdecydowanie bardziej stabilna, a także gwarantuje większe bezpieczeństwo jazdy. Starsze dzieci poruszają się na hulajnogach tradycyjnych z dwoma kółkami.

Hulajnogi dla dorosłych przeznaczone są dla osób, które posiadają już pewne umiejętności w tej dziedzinie. Jeżdżą na nich zawodowo nawet mistrzowie świata. Stosuje się w nich koła pompowane. Sporo konstrukcji wyróżnia powiększone koło przednie. Hulajnogi wyczynowe mogą używać profesjonaliści. W bezpieczny sposób znoszą ekstremalne obciążenia, a to wszystko przy dość agresywnej, sportowej jeździe. Najważniejszą cechą jest tu przede wszystkim wytrzymałość. Wszystkie elementy  hulajnogi wyczynowej są wzmocnione. Dotyczy to zarówno kółek, podestu, jak i kierownicy.

Hulajnogi miejskie są alternatywą dla komunikacji zbiorowej, roweru czy też samochodu.
Wykorzystuje się je jako codzienny środek transportu, dlatego wyróżnia je uniwersalność. Małe i lekkie modele posiadają możliwość składania. Dzięki temu można je z łatwością przechowywać w biurze lub mieszkaniu. W razie potrzeby zabierzemy je także do komunikacji miejskiej. Hulajnoga miejska umożliwia dynamiczną jazdę, a przy tym męczymy się dużo  mniej niż na rowerze. Wyróżnia je także stosunkowo niska cena.

Zalety hulajnóg

Jeśli chodzi o zalety, to trzeba przede wszystkim podkreślić, że jest to lekki i wygodny środek transportu. Dzięki niej z łatwością pokonamy mniejsze i średnie dystanse. Możemy poruszać się do pracy, na uczelnię lub do sklepu. Niewielka i zwrotna hulajnoga z łatwością pokona przeszkody i pozwala na swobodną jazdę po mieście. Dzięki napędzaniu za pomocą siły nóg wzmacniają się mięśnie dolnych partii ciała. Jednak nie tylko, gdyż oddziałuje też na tułów i mięśnie brzucha ze względu na konieczność utrzymywania równowagi.
Poprawia kondycję oraz usprawnia funkcjonowanie układu krążenia. Dzięki jeździe na hulajnodze dbamy o sylwetkę. Już godzina pozwala spalać aż do 500 kcal. Jest bezpieczna, mało urazowa, a przy tym nie obciąża stawów.

Jakie są rodzaje hulajnóg

Jaką hulajnogę wybraliśmy my?

Wiele ofert tego środka transportu znajdziemy na stronie sklep Active Kid. W dziale hulajnogi Scoot and Ride znajdziecie coś dla swoich najmłodszych pociech. My zdecydowaliśmy się na model 2 w 1, czyli hulajnoga Scoot and Ride Highwaykick 1 Rose. To, co nas przekonało to przede wszystkim fakt, że rośnie wraz z dzieckiem. Doskonale posłuży jako jeździk dla dziecka, a momencie kiedy ono podrośnie stanie się hulajnogą. Zmieni się w nią w zaledwie kilka sekund i to bez pomocy narzędzi. Siedzisko przeobraża się w przednią ramę, po naciśnięciu jednego guzika. Dodatkowy plus to regulacja wysokości siedziska i przedniej ramy do wzrostu dziecka. Dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych. Hulajnoga Scoot and Ride Highwaykick 1 Blueberry to wersja dla chłopców.