Jeśli chodzi o samochód rodzinny to już na samym początku postawiliśmy sobie jedno z podstawowych pytań SUV czy minivan? Szukaliśmy modelu funkcjonalnego, ekonomicznego, komfortowego i oczywiście taniego w naprawie. Na co się zdecydowaliśmy i które auto spełnia nasze podstawowe wymagania?

Nasz wybór padł na samochód honda. Dlaczego? Otóż jako jeden z wielu spełnił wszystkie podpunkty, jakie wcześniej wypisaliśmy sobie szukając auta. Poniżej opiszę Wam pokrótce każdy z nich, tak, abyście kupując samochód rodzinny wiedzieli na co przede wszystkim zwrócić uwagę.

Bezpieczeństwo

Oczywiście podstawą w każdym aucie są poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażerów. Oprócz tego ważny jest system ABS i kontroli trakcji, jednak to nie wszystko. Bezpieczeństwo auta zależy od kilku czynników – wysokości, masywności oraz mocy zawieszenia.

Funkcjonalność

Kupując auto warto odpowiedzieć na pytania jak często podróżujemy i do czego będzie przeznaczone nasze auto. Czy wybieramy się nim raz w tygodniu na zakupy czy podróżujemy częściej i regularniej. Auto rodzinne powinno sprawdzić się zarówno w mieście jak i na wsi. Pojemny bagażnik powinien pomieścić dość spore zakupy.

Koszt eksploatacji

Ważnym jest jak dużo pali dany samochód rodzinny. To istotna kwestia, gdyż jeśli załatwiamy wiele spraw na mieście i potrzebujemy często podjechać w różne miejsca to przyda nam się coś bardziej ekonomicznego.

Naprawa

Wizyty w serwisie zawsze wiążą się z kosztami, nie ma co się oszukiwać. Dlatego też sprawdźmy jak drogie są części zamienne do auta i czy są łatwo czy trudno dostępne. Samochód rodzinny musi być niedrogi i łatwy w naprawie.

Komfort

Długie podróże w wygodnym samochodzie są zdecydowanie mniej męczące, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Pozwalają na spokojny sen w czasie trasy. Poza tym zawsze w cenie są dodatkowe schowki, czy kieszenie na różne przydatne podczas podróży dodatki.

Dlaczego więc Honda? To auto, które spełniło wszystkie wymagania, w mniejszym bądź większym stopniu. Dodatkowo jego części eksploatacyjne są łatwo dostępne a usterki nie trudne w naprawie.