Gdy zbliżają się urodziny kogoś bliskiego, często zastanawiamy się co wybrać dla niego na prezent, który sprawi, że uśmiech zagości na jego twarzy. Ja właśnie mam taki problem, gdyż niedługo mój chrześniak obchodzi urodziny. Wybór prezentu nie należał do najlepszych, jednak zdecydowałam się na coś na czasie. Wybrałam nowego XBOX Series X. Dlaczego?

Nastolatek ma już swoje upodobania, wie, co lubi i co chce robić. Gry to część z jego ulubionych rozrywek, dlatego wybór konsoli wydaje mi się bardzo dobrym rozwiązaniem. Jednak zakupu dokonamy dopiero w listopadzie, gdyż to właśnie wtedy ma urodziny, a to zbiega się z premierą XBOX Series X. Choć początkowo wszystko wskazywało na to, że nowa konsola Microsoftu zadebiutuje pod koniec 2020 roku. Konsola Xbox Series X zadebiutuje 10 listopada 2020 roku.

Specyfikacja Xbox Series X: czy warto?

Dokładna specyfikacja nowej konsoli długo nie była podawana do informacji. Szukaliśmy przecieków w sieci, ale było dość trudno o nie. Jednak aktualnie wszystko zostało ujawnione. Producent ma zamiar wykorzystać procesor i układ graficzny marki AMD, co ma zapewnić w Xbox Series X  4 razy większą wydajność niż Xbox One X, który na ten wiedzie prym na rynki gier.

Cechy charakterystyczne Xbox Series X

Moc obliczeniowa konsoli Microsoftu to 12 TF, dzięki czemu nie będzie miała sobie równych. Pocesor AMD Zen 2 to ośmiordzeniowy układ z obsługą 16 wątków o częstotliwości, a do tego świetna karta graficzna AMD RDNA2 . Pamięć RAM 16 GB GDDR6 daje nam gwarancję płynnej rozrywki podczas gier. A pojemny dysk SSD 1 TB zapewni sporo miejsc na najnowsze tytuły. Jednak jeśli ktoś będzie nieusatysfakcjonowany ilością, to przy okazji wyszukaliśmy świetny i przystępny cenowo sklep z grami online. W nim możemy zaopatrzyć się w najnowsze tytuły gier na XBOX.

Ile kosztować będzie nowy Xbox Series X?

No dobrze, ale przejdźmy do ceny, która często jest determinantą jeśli chodzi o wybór prezentu. W tym wypadku decydując się na Xbox Series wydamy kwotę 2249 złotych. Jest również tańsza opcja Xbox series S, bardziej przystępna cenowo. Zakupimy ją za 1349 złotych.

Czy warto kupić tę konsolę? Myślę, że tak, gdyż dostarczy ona na pewno wiele godzin świetnej rozrywki.